O NÁS

Jmenuji se Michaela Klimšová a jsem z Ostravy.

Miluji zvířata, energii čerpám nejraději v přírodě a mou vášní je jezdectví.

V životě jsem si vždy přála, abych mohla svůj čas a energii věnovat něčemu, co bude užitečné a prospěšné nejen zvířatům, ale také společnosti. Kolem sebe vidím spoustu oblastí, kde je třeba pomáhat, ale městští holubi jsou oblastí doposud nechráněnou a nemají nikde zastání - rozhodla jsem se proto věnovat právě jim.

Věřím, že můj život má opravdu smysl ve chvíli, kdy pomáhám. Není mi lhostejné, co se kolem mě děje a jsem přesvědčená, že i já, jako jeden člověk na tomto velkém světě, mám šanci něco změnit, pokud budu opravdu trpělivá a půjdu si za svým.

Níže se můžete dočíst, proč právě holubníky a co bylo mou motivací pro vytvoření projektu.

PROČ HOLUBNÍKY?

Když jsem se před pár lety dozvěděla, jakým způsobem se zachází s městskými holuby, byla jsem šokovaná a pobouřená.

Holubi jsou v České republice v pozici zvířat, které společnost neuznává v podstatě ani jako živé tvory. Mezery v zákoně zatím jasně nestanovují hranice pro zacházení s těmito ptáky, navzdory tomu, že se jedná o opuštěné zvíře, které spadá do stejné kategorie jako je pes či kočka.

Při návštěvě německého města Augsburgu jsem zjistila, že tomu tak nemusí být všude. V Augsburgu se vztahuje na holuby přísnější zákon na ochranu zvířat, je nezákonné je zabít nebo jim jakkoliv ublížit. Mají zde velmi dobře rozvinutý koncept městských holubníků, což mě inspirovalo při vedení mého projektu. 


Začala jsem tedy pracovat na tom, abych prosadila holubníky do měst v České republice a založila jsem iniciativu pod názvem Městské Holubníky. Aktuálně se věnuji osvětě, obcházím pravidelně úřady a jednám s vedením měst. Je mi jasné, že tato cesta vyžaduje velkou trpělivost, odhodlání a také určitou diplomacii. Troufám si říct, že těmito vlastnostmi disponuji, i když se přiznám, že jsem doufala, že se mi podaří otevřít první holubník dříve a získat tak zkušenosti v praxi, které mi pomohou v prosazování tohoto řešení. Mou vizí je vytvořit funkční síť holubníků pro celou ČR a zlepšit postavení holuba v rámci legislativy. 

Chcete se podílet na vzniku holubníků také

ve vašem městě?

Staňte se součástí našeho týmu. Vše vám vysvětlíme a poskytneme potřebné materiály. Ozvěte se nám!

KONTAKT